ELECCIÓN CARGO FFCV

El 10 de junio a las 12:00 horas en la sede de la Federación de Folklore de la Comunidad Valenciana, Pza. Dramaturgo Fausto Hernández Casajuana, 4 bajo y previamente convocados al efecto, según determinan los Estatutos de la Federación, tuvo lugar la Asamblea General Extraordinaria, para tratar los siguientes puntos:

  1. Lectura en borrador del acta de la Asamblea Extraordinaria anterior, para su aprobación.
  2. Elección para un período de cuatro años de los siguientes cargos de la Junta Directiva:
    • Presidente
    • Secretario
    • Vocal de Danzas
    • Vocal de Orquestas de Pulso y Púa
    • Vocal de Alicante
    • Vocal de Castellón

 

  1. Elección de vicepresidente para un periodo de dos años.

 

Una vez leído el borrador del acta de la Asamblea Extraordinaria que fue aprobada por unanimidad, se procedía al 2º  y por tanto a la elección de todos y cada uno de los cargos objeto de renovación, procediéndose a emitir por cada representante de cada una de las asociaciones federadas que asistieron, y de forma secreta el voto para cada uno de los cargos a elegir.

Una vez efectuada la votación, se procedió a realizar el escrutinio de cada uno de los cargos objeto de elección, arrojando el siguiente resultado:

Presidente: D. José Ramón Peinado Montero

Vicepresidenta:  Elena Escrivá Fernández

Secretario: Dª. Rosario Sanchis Lluesma

Vocal de Alicante: Dª Mª Victoria Sandoval Pérez

Vocal de Castellón: Dª Rosana Montañes Verchili

Vocal de Pols i Púa: Eduardo Calvo Gómez

Vocal de Danzas: D. Sara Ferrer Bigorra

 

Efectuado el recuento y comprobados todos los votos emitidos, la Junta Directiva de la Federación de Folklore de la Comunidad Valenciana, queda formada de la siguiente forma:

 

Presidente: D. José Ramon Peinado Montero

Vicepresidenta: Dª. Elena Escrivá Fernandez

Secretario: Dª Rosario Sanchis LLuesma

Tesorero-Contador: D. José Pilán Alemany

Vocal de Alicante: Dª Mª Victoria Sandoval Pérez

Vocal de Castellón: Dª. Rosana Montañes Verchili

Vocal de Valencia: D. Jose Vicente Romero Forundarena

Vocal de Coros: D. Jose Luis Saiz Monrabal

Vocal de Cant Valencia D’Estil: D. Mª Carmen Villar Mesado

Vocal de Tabal i Dolçaina: D. Domingo LLopis Ardid

Vocal de Pols i Púa: D. Eduardo Calvo Gómez

Vocal de Danzas: Dª. Sara Ferrer Bigorra

TROBADA DE FOLKLORE .TAVERNES DE VALLDIGNA

La safor, Tavernes de la Valldigna. Del 9 a l’11 de juny)
Divendres 9 de juny, 21h. Exhibició de dansà en el Passeig (Plaça del País Valencià).

– Grup de Danses Santa Cecilia de Gandía

 

– Grup de Danses roda i volta de Bellreguart
– Grup de Danses de Daimús
Dissabte 10 de juny, 11h. Taller de dansà, en l’esplanada exterior de la casa de la cultura de Tavernes de la Valldigna (plaça de l’escriptor Rafael Chirbes), a càrrec del Grup de Ball la Vall de Tavernes. Reserves: a través del labatliarespon@dival.es o a través del telèfon 96.388.25.25
Dissabte 10 de juny,

20h. Exhibició de dansà en el Passeig (Plaça del País Valencià).

–    Grup de danses La Carraspera
–    Grup de danses La Replaceta de Pedralba-    Grup de danses L’Olivar d’Alaquas21h. Pausa
22:30h. Exhibició de dansà en el Passeig (Plaça del País Valencià):

– Grup de danses Pas Pla de Cullera

– Grup de Ball la Vall de Tavernes
Diumenge 11 de juny, trobada de tabal i dolçaina.
9:30h. Concentració en el Passeig (Plaça del País Valencià).

– Dolçainers i Tabaleters el Grau de Gandia.

– Colla Rafelet de la Tenda de Daimús.

– Colla Dolçainers i Campaners Corda Curta de’Alqueria de la Comtesa.

– Colla Sarabanda d’Oliva.

– Dolçainers i Tabaleters de Bellreguard.

– Escola Dolçaina i Tabalet La Valldigna.
11h. Inici de l’itinerari per distints carrers del municipi.13h. Exhibició a càrrec dels grups participants en l’itinerari en el Passeig (Plaça del País Valencià).

PRESENTACIÓ DEL CD “CANÇONS I DANSES DE LA NOSTRA TERRA”

El president de la Federació de Folklore de la Comunitat Valenciana, En José Ramón Peinado Montero, en nom seu i en representació de la Junta Directiva de la FFCV, es complau a convidar-lo/la a la presentació del CD de Folklore “CANÇONS I DANSES DE LA NOSTRA TERRA : ALACANT, CASTELLÓ I VALÈNCIA” que tindrà lloc el dissabte 3 de juny a les 12:30, el la Sala Alfons el Magnanim de la Beneficència de València.

 

Seria per a nosaltres un honor comptar amb la seua estimada presencia.

 

Es prega confirmació al telèfon 96 392 49 38 o a través de l’e-mail info@folklorecv.com

 

 

************************************************************************************************ 

 

El presidente de la Federación de Folklore de la Comunitat Valenciana, D. José Ramón Peinado Montero, en su nombre y en representación de la junta directiva de la FFCV, se complace en invitarlo/la a la presentación de CD de Folkore “CANÇONS I DANSES DE LA NOSTRA TERRA: ALACANT, CASTELLÓ I VALÈNCIA”, que tendrá lugar el sábado 3 de junio, a las 12:30h , en la Sala Alfonso el Magnánimo de la Beneficencia de València.

 

Sería para nosotros un honor contar con su estimada presencia.

 

Se ruega confirmación al teléfono 96 392 49 38 o a través del e-mail info@folklorecv.com

 

TROBADA DE FOLKLORE A CORBERA.

Dissabte, 20 de maig
17:30h. Taller de dolçaina, Casa de la Cultura. Places limitades, reserves a través del correu-e
labatliarespon@dival.es o pel telèfon 96 3882 525
Dissabte, 27 de maig
10:00h. Taller de manipulació de tabal, Casa de la Cultura (JuvEspai). Places limitades, reserves
a través del correu-e labatliarespon@dival.es o pel telèfon 96 3882 525
17:30h. Taller de dolçaina, Casa de la Cultura. Places limitades, reserves a través del correu-e
labatliarespon@dival.es o pel telèfon 96 3882 525
Divendres, 2 de juny
20:30h. Exhibició de danses, Cinema Teatre Ricardo Cebolla. Amb la participació de:
– Grup de Danses Pas Pla de Cullera
– Grup de Danses Xafarnat de Paterna
– Grup de Ball Quiqueries De la faena a la festa, amb la rondalla del Grup de Danses
Xafarnat.
Dissabte, 3 de juny
19:30h. Cercavila i dansà pels carrers del poble amb la participació de:
– Dansaires del Tramusser d’Almussafes
– Escola de Danses de la Ribera de Sueca
– Grup de Danses de Corbera
– Tabalaina de Sueca
– Colla la Llocà d’Albalat de la Ribera
– Associació Cultural de Tabaleters i Dolçainers de Cullera
– Escola de Tabal i Dolçaina de Polinyà de Xúquer
Recorregut: carrers d’Enric Valor, Avda. de la Ribera Baixa, País Valencià, Sant Vicent,
Cervantes, Duc de la Victoria, Guillem Sorolla, Don Pedro Roca, Plaça Major
23:00h. Cant d’estil a càrrec de l’Associació d’Estudis del Cant Valencià i de l’Escola de Cant el
Segreny d’Albalat de la Ribera
Diumenge, 4 de juny
19:30h. Exhibició de danses, Cinema Teatre Ricardo Cebolla. Amb la participació de:
– Escola de Danses de Corbera
– Grup de Danses l’Alter de Corbera
– L’Almogàver de Sueca
– Grup de Danses Segreny d’Albalat de la Ribera

REDES SOCIALES

PATROCINADORES


CONTACTO